يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٤٠٠
امام حسن عسگری علیه السلام: عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست ، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است . / تحف العقول صفحه 448
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
[فراموشی رمز عبور]
اوقات شرعی
 


  چاپ        ارسال به دوست

دفاع از سوريه دفاع از مقاومت اسلامي است

سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مراسم تشييع سردار شهيد قاجاريان و 5 شهيد مدافع حرم در ستاد فرماندهي نيروي زميني سپاه اظهار داشت: ماجراي شهادت و شهيد و داوطلب بودن براي تقديم جان در راه اسلام و انقلاب اسلامي ماجراي طولاني است اما نكته مهم اين است كه در هر مقطع انقلاب، شهيدان با آمادگي براي جانفشاني، خون تازه اي در مقاومت اسلامي جاري كردند و باعث پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي شدند.

وي با بيان اينكه دفاع از انقلاب در دفاع مقدس باعث استمرار اين حركت در منطقه شد، تصريح كرد: در داخل نيز با جانفشاني‌هاي صورت گرفته، امنيت بي نظيري در كشور حاكم است و مرزها از امنيت پايدار و بالايي برخوردارند.

سرلشكر جعفري گفت: البته تهديدات زيادي نيز داشتيم كه برخي به وقوع پيوست و برخي نه، مانند حمله آمريكا به كشورهاي اطراف ايران و اردو زدن در نزديكي ما در دهه 80 اما همين آمادگي ها براي جانفشاني و دفاع توسط نيروهاي مسلح بويژه سپاه اجازه نداد اين امر به وقوع بپيوندد

فرمانده كل سپاه با بيان اينكه وارد فاز جديدي از تهديدات شده‌ايم، افزود: تهديدات اصلي از مرزهاي ما دور شده كه دليل آن نيز گسترش مقاومت اسلامي بود.

وي ادامه داد: جنگهاي لبنان و فلسطين نشان داد كه ارتش هاي تا بن دندان مسلح در برابر مقاومت اسلامي كارايي ندارد و آنچه دشمنان قسم خورده انقلاب به آن رسيده اند اين است كه نمي‌توانند بطور مستقيم با حركت مقاومت اسلامي مردم در منطقه مقابله كنند.

سرلشكر جعفري گفت: تا انقلاب اسلامي هست، با تهديد و توطئه از سوي دشمنان مواجهيم اما با لطف خدا مكر آنها به خودشان بازمي‌گردد.

فرمانده كل سپاه گفت: تا زماني كه سازش نكردن با نظام سلطه و جلوگيري از رويكرد به غرب و امريكا و نيز پيروي از فرمايشات رهبري باشد، شاهد پيروزي در برابر دشمنان خواهيم بود.

وي ادامه داد: وقتي دشمنان ديدند نمي‌توانند بصورت مستقيم با مقاومت اسلامي مقابله كنند، سلفي گري را به راه انداخته و داعش و جريان هاي معارض انقلاب اسلامي را بوجود آوردند.

جعفري تصريح كرد: آنها سرمايه گزاري جدي و اساسي كردند و متاسفانه مزدوران منطقه ايشان مانند آل سعود نيز امريكا و اسراييل را همراهي كردند و تا زماني كه انقلاب اسلامي ادامه دارد، اين شكل تهديدات نيز وجود خواهد داشت.

فرمانده كل سپاه گفت: در بين همه اين تهديدات، هدف دشمن ثابت است و آن اين است كه جلوي توسعه انقلاب اسلامي و مقاومت اسلامي را بگيرند و بايد بدانيم كه هرچه انقلاب اسلامي جلو مي‌رود دفاع از آن هم پيچيده‌تر مي شود.

وي در بحش ديگري از سخنان خود به موضوع سوريه و دفاع از حرم اهل بيت(ع) اشاره كرد و افزود: سياست و تدبير اين نيست كه از ايران افراد زيادي براي رزم مستقيم به سوريه برود ولي ما شاهد اشتياق و علاقه در بين پاسداران براي حضور هستيم.

سرلشكر جعفري ادامه داد: برخي ابهام دارند كه جنگ در سوريه به ما چه ربطي دارد و آن را يك امر داخلي مي دانند كه بسيار ساده انديشانه است و البته البته خيلي ها هم مي دانند كه دفاع از سوريه، در واقع دفاع از مقاومت اسلامي است و از رسيدن تهديدات به مرزهاي ما جلوگيري مي‌كند.

فرمانده كل سپاه با بيان اينكه رقابت و اصرار زيادي بين يگانهاي زميني سپاه براي اين رزم و مبارزه وجود دارد، گفت: وقتي مي‌گوييم براي اين كار مستشاري، محدوديت داريم، ناراحت مي شوند.

وي با تاكيد بر اينكه در عراق و سوريه از حريم ولايت دفاع مي‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب در ديدار با خانواده شهداي مدافع حرم تاكيد كردند كه اگر اين دفاع صورت نگيرد، تهديد به مرزهاي ما مي‌آيد.

وي ادامه داد: براي همين بسيار اهميت دارد كه نيروها براي دفاع از كشور، بسيار دورتر از مرزها مي‌جنگند.

سرلشكر جعفري با بيان اينكه شهدا بدون ترديد مي‌دانند كه اين مبارزه و استقامت است كه زمينه ظهور را فراهم مي‌كند، گفت: دشمن اصلي و نيروهايي كه در روز موعود مستقيما پاي جنگ پيش بيني شده در احاديث و روايات هستند، همين دشمنان داخلي اسلامند نه امريكايي ها و مسيحي ها و شهدا نيز با همين فكر در برابر تروريست‌ها مي‌ايستند.

فرمانده كل سپاه، يك دل شدن مردم عراق و سوريه و ايران و ... را تحقق امت واحده اسلامي دانست و اظهار داشت: دشمن برنامه ريزي كرده تا جلوي توسعه مقاومت اسلامي را بگيرد اما انقلاب اسلامي با وجود همه دشمني‌ها و توطئه‌ها در حال پيشرفت است و ما نيز بايد مراقب باشيم از قافله شهدا عقب نمانيم.


١١:١٤ - جمعه ٢٦ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٠٩٣٧    /    تعداد نمایش : ٩٤٥



خروج




دفاع از سوريه دفاع از مقاومت اسلامي است
تعريف بصيرت چيست و چگونه حاصل مي‏شود؟
همان جوانهایی که خرمشهر را آزاد کردند حلب را آزاد کردند
سخنی با فرمانده جدید سازمان بسیج
آزادی حلب چرا برای غرب تا این حد سهمگین است؟
حلب از تروریست ها پاک شد/ 5000 نفر گریختند
پیامدهای آزادسازی حلب از نگاه کریستین ساینس مانیتور
بسیجیان در تمام صحنه‌های دفاع از انقلاب حاضر هستند
کابوس داعشی ها کیست؟+تصاویر
تجمع یوم‌الله ۱۳ آبان با حضور پرشور ملت استکبارستیز در پایتخت برگزار شد/ تمدید «نه» به آمریکای بدعهد
سیاست‌های ظلم‌محور و جنایت‌بنیان آمریکا را محکوم می‌کنیم